Kontracepcija

Trinovum

mareD26

Već godinu dana pijem Trinovum pilule, uz povremene pauze. Zadnju menstruaciju imala sam
5.11.2015 nakon čega sam prestala sa izimanjem pilula. Spolni odnos sam imala 14.11.2015 uz zastitu i pri tome nije došlo do ejakulacije. Međutim ja još nisam dobila menstruaciju. Da li je moguće da sam trudna ili mi menstruacija kasni zbog prestanka uzimanja pilula? Imam bolove u donjem dijelu trbuha i bole me jajnici i grudi su mi osjetljive baš kao kad bi trebala dobiti menstruaciju. Molim vas pomozite mi jer sam stvarno pod stresom što zbog ispita što zbog ovoga.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je znog prestanka uzimanja pilula.