Kontracepcija

Trudna ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

melanimelem

Poštovani, opet vam se javljam. Još uvijek nisam dobila menstruaciju, a simptomi traju već 10 dana. Prije tjedan dana sam osjetila učestalu potrebu za mokrenjem, pa čak i kada ispraznim mjehur, opet imam osjećaj da moram ići na wc. Ne pijem puno tekućine, a svakih pola sata i manje, moram isprazniti mjehur. Nikad mi se to nije događalo. Ne znam zašto menstruacija ne dolazi, a grudi su mi preosjetljive kao i inače. Čitajući po stranicama na internetu, rani znak trudnoće je učestala potreba za mokrenjem. Trebala bih stručno mišljenje, iako pretpostavljam da u mojem slučaju nije moguća trudnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. O ostalim uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

melanimelem

Ali meni jos uvijek ne kasni menstruacija, nego simptomi dugo traju i zabrinuta sam zbog cestog mokrenja. Mislim da je rano za test.

Niksiiii

Poštovani,
već sam Vam se bila javila i znam da ste rekli svoje misljenje, ali eto moje sumnje nikako da prođu, ipak bih Vam postavila još koje pitanje..Ovako, ako ne gledam na tocno taj odnos koji sam vam spomenula ranije (bilo ih je jos, takodjer i bez zastite ali bez ejakulacije).,sa svim pricama o predejakulatu i ostalome..Ovako, menstruacija mi kasni vec 5 dana, iscjedak mi je kremast onako kao u komadicima, prije par dana kao sto sam bila spomenula imala sam mrlju krvi na gacicama i nakon toga sutra samo smedji iscjedak..Vec 4 dana imam uzasne bolove u donjem dijelu trbuha i osjecam se napuhnuto, a danas sam imala (oprostite na izrazu) i proljev..Stvarno me vec jako brinu svi ti simptomi i plasi me nezeljena trudnoca, te razmisljam da napravim test..Nadam se da imate strpljenja jos mi jednom odgovoriti sto mislite o svim tim simptomima. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Melanimelem, pričekajte da vidite hoće li vam kasniti menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niksi ako sumnjate na trudnoću napravite test. Ne vidim problem u tome.

Niksiiii

ovih dana cu napraviti test, da li Vama ti simptomu ukazuju na trudnocu?

melanimelem

Menstruacija je dosla na 28-i dan. Hvala na misljenju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niksii, ne.

Niksiiii

Pozdrav! Prije otprilike 3 sata mi je dosla menstruacija, ali je nekako svijetlije crvene boje i izgleda kao ugrusak..da li je moguce da se radi o laznoj menstruaciji ili? Test nisam radila jos..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o menstruaciji.

KexHr

Postovani doktore,
imam pitanje vezano za moju djevojku kojoj stvari kasne vec 6-7 dana. Posljednji ciklus imala je 04.09.(tad je zapoceo) a ciklusi joj inace traju u trajanju od 28-30 dana. Imali smo seksualni odnos 23.09. uz kontracepciju (kondom) 2 puta u vremenskom razmaku od 2-3 sata. Njoj kasni menstruacija vec koliko sam naveo, no zadnja 2-3 dana zali se na bolove u jajnicima, i bolovima kao pred menstruaciju. Naravno, mjesecnice jos uvijek nema. Ima smeđi/svjetlo smeđi iscjedak. Test jos nismo radili no zanima nas kolike su sanse uopce za trudnocu? Naravno, trebao bih i naglasiti da je na tabletama ibrufen 400mg, magneziju i vitminom B6 zbog bolova u nozi (to joj je prepisala ljecnica, ima problema s zivcom) te je pod stresom zbog ove situacije i zbog fakulteta i ispita. Pa nas zanima, je li trudna, kolika je mogucnost i jesu li ove tablete sposobne odgoditi menstruaciju?
Hvala vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći ako niste bili previše subjektivni.