Kontracepcija

Bespotrebna dupla tableta u istom danu

anchy43

Postovana doktorice!

Prolistala sam malo forum i nisam naletila na ovakvo pitanje.
Obicno Vam se cure obracaju sa problemom da su preskocile jednu pilulu pa su morale u istom danu popiti dvije (za prethodni - preskoceni dan i za tadasnji dan).
Ja imam malo drugaciji problem..

Naime, petak je dan kada zapocinjem sa novom kutijom. Sljedeci petak (8. dan) sam se uspjela zbuniti pa sam popila 2 tablete najednom - misleci da sam prethodni dan (cetvrtak) zaboravila popiti, ali to ipak nije bio slucaj.
Radilo se o tome da sam u petak kada pocinjem piti novu kutiju,sa table popila tableticu na kojoj je pisalo cetvrtak - dakle sve je bilo reuglarno (nista nije zaboravljeno), do tog dana kada sam popila 2 najednom. Dakle, zadnja tableta u ovom ciklusu koju moram popiti ce mi FALITI.

Recite mi, molim Vas, sto da poduzmem po tom pitanju?
Da li da tu zadnju tableticu nadoknadim iz nove kutije tableta (inace pijem Cilest)?
I kakve se problemi mogu javiti i inace,ali i sa smanjenom zastitom (jasno mi je da za sada nikakvi jer nista nije propusteno vec samo dodano) pred kraj uzimanja tableta za ovaj mjesec?

Hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je ok. ciklus će biti za jednu tbl. kraći , vi normalno pauzu od 7 dana i sve po starom dalje.

anchy43

Dakle novi ciklus ce, umjesto u petak kao do sada, pocinjati u cetvrtak?
I tako samo da nastavim cetvrtkom i dalje pocetak novog blistera?

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je.

Iva20

Poštovani,
imam sličan slućaj.
Izgleda da sam popila jedan dan tabletu više, ali nisam sigurna nemogu se sjetiti, pijem qlairu i danas sam popila tabletu za utorak a trebala sam za ponedeljak ali sam ju ocito vec popila ali ne znam koji dan. Da li da nastavim piti dalje normalno ili? ostalo mi je jos 5 tableta do kraja kutije. Da li sam smanjila zastitu ili? Sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste smanjili zaštitu. Nastavite piti uobičajnim ritmom do kraja.

anamarija345

Postovani,
Danas sam 9 sati nakon popijene Logest tablete povracala. Znam da vi ovdje pisete da su 4 sata dovolkjna za resorpciju, no ja sam zbog straha popila jos jednu tabletu iz rezervnog pakiranja. Hoce li biti stetnih posljedica?

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće biti nikakvih posljedica.

malotince

Poštovani,

pijem Lindynette 20 i u istoj sam situaciji, dakle u nedjelju bih trebala popiti zadnju tabletu (koju nemam jer sam ju već popila). Da li da i ja radim pauzu i počnem piti iduću kutiju iduće nedjelje? I zanima me da li će tijekom pauze zaštita biti smanjena i je li potrebno koristiti dodatnu zaštitu?

Unaprijed hvala

malotince

Poštovani doktore,

u istoj sam situaciji sa Lindynettama 20, u nedjelju bih trebala popiti posljednju tabletu koju nemam (jer sam ju već popila sa nekom drugom). Zanima me samo da li i ja nakon tablete koju popijem u subotu radim pauzu od tjedan dana pa započinjem sa novom kutijom? Ako je tako, hoće li u pauzi zaštita biti smanjena i je li potrbno koristii dodatnu zaštitu?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je održana. Sedam dana pauze a osmi dan novi blister.

blondie1605

Dobro večer.
Pijem Novynette već gotovo dvije godine i do sada sam sam imala samo jedan slučaj (ljetos) izgubljene tablete, nastavila sam piti do kraja i skratila sam si ciklus za jedan dan, svo ostalo vrijeme primjene uredno i redovito pijem tablete.. U ponedjeljak, 09.02. 2015. započela sam novo pakiranje nakon sedmodnevne pauze (zadnja menstruacija 05.02.2015.) ali sam jučer imala izrazito stresan dan i zabunom popila tabletu i za utorak i za srijedu (misleći da nisam popila kada je alarm svirao, a popila sam ju pet minuta prije alarma), tako da za danas nemam tabletu. Ne bih baš željela ponovno skraćivati ciklus pa me zanima da li da srijedu propustim i sutra nastavim normalno prema shemi dana ili da ipak popijem zadnju tabletu iz pakiranja i skratim si ciklus? Ukoliko propustim popiti zamjensku od srijede da li je dovoljna samo dodatna zaštita narednih sedam dana ili duže?
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne propuštajte. Uzmite jednu iz rezervnog blistera i dalje svaki dan po jednu do kraja blistera. Zaštia je očuvana.

anamarija345

Poštovani,

Molim vas da mi odgovorite koje su posljedice 2 dodatne mozda bespotrebne popijene tablete u jednom tjednu? Naime, dva puta u jednom tjednu sam povracala jedan put nakon 6, drugo nalon 8 sati i oba puta sam zbog straha popila dodatnu pilulu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema štetnih posljedica.

panicarka1234

Poštovani,
zanima me kakve su posljedice uzimanja vise tableta u jednom ciklusu, tj vise od 21? Naime, cesto imam probavnih problema i od straha popijem jos jednu iz rezervnog blistera, iako se mozda ona prethodna vec i apsorbirala? Npr prosli ciklus sam popila 4 dodatne tablete? Hoce li to imati kakvog utjecaja na zastitu? Znam da je malo pretjerano... hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće se ništa dogoditi. Zaštita je očuvana.

anamarija345

Poštovani,
Pijem Logest već 5 godina. Danas sam zabunom popila dvije tablete. U prvom sam tjednu pijenja ovaj mjesec. Hoće li biti štetnih posljedica i da li mi može biti smanjena zaštita?

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće biti nikakvih posljedica.

mia78

Poštovani, pijem Lindynette i jučer sam popila redovno u 21h i onda sam slučajno popila još jednu u 0:40 i to mi je bila 7. i 8. tableta i sad ne znam dali da danas navecer ne popijem i da krenem od sutra ili da popijem danas tabletu koja bi trebala biti za sutra i dali ce biti nekih posljedica? Unaprijed hvala. Pozdrav.