Kontracepcija

Uranjena menstruacija

east19

Pijem jaz pilule vec 8 mj i ovaj mjesec sam d9bila menstruaciju 8 dana prije, da li je moguce da sam dobila prije jer sam smrsavila, stres i reakcija organizma na vjezbanje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju probojno krvarenje koje se ponekad javlja prilikom uzimanja kontracepcije. Nije opasno, niti smanjuje kontracepcijsku učinkovitost. Ukoliko se takvo krvarenje javlja povremeno nije potrebno liječenje. Ukoliko će se ponavljati iz ciklusa u ciklus može se tijekom deset dana dodati preparat estrogena.