Kontracepcija

Vikela

Adaa

Postovana doktorice,

Sinoc smo moj decko i ja imali odnos i desila se mala nezgoda da nam je puknuo kondom i on je svrsio. Takodjer meni su sada plodni dani, menstruacija mi je zavrsila u nedelju, sat nakon sto se to desilo ja sam popila tabletu Vikela. Sta treba da ocekujem krvarenje ili sta vec, i da li i dalje postoji sansa da ostanem trudna?

Unaprijed vam hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Cekate krvRenje

Amy57

Poštovani, prije 7 godina sam 4 puta popila vikelu u razmaku od po 3-4mj.. od tad je vise nisam nikad pila.. a tek sam sad pročitala da je to kontracepcija koja ima neke veze sa testosteronom... moji svi hormoni su inace sada uredni osim testosterona, koji je visok.. dali je moguce da je visok zbog vikele sto sam pila i da zbog toga ne mogu sada ostati trudna..ili bi se dosad snizio, mozda je razlog moje neplodnosti posljedica vikele?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
povišeni testosteron nema veze s Vikelom.