Kontracepcija

Zaštita

Ivančica2909

Poštovana
Zbog zdravstvenih problema koje sam imala sa pilulama sam ih prestala naglo pitanje a da nisam ih popila do kraja. Menstruacija mi je došla 6.2 koji je bio 24 dan i evo sad je još uopće nisam dobila. Da li da mens računam po tom 24. danu ili 29 kako je uobičajeno bez obzira na u ranjenu menstruaciju i prestanak pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prestankom uzimanja pilula menstruacija će se vratiti uobičajenom ritmu kakav ste imali prije pilula. Ukoliko Vam kasni, a imali ste odnos preporučio bih test na trudnoću.

faithless1111

Postovani

Dakle bivsa djevojka mi je prilozila cak i test trudnoce preko slike i sve to, negativan je.... i neznam dali slici mogu da i vjerujem, imali smo do prije 2 i pol mjeseca spolni odnos, sa kondomom, ona tvrdi da ima redovnu mengu, vec evo zapravo i trecu... zanima me dakle kako stavljam kondom, ako je nesto bilo od prije stare sperme na udu tj kako sam doticao svoj ud prenio slucajno na ruku i premazao na sljedeci kondom mozda malo, da kako stavljam kondom, dali je moguce da je preslo nesto izvana na kondom tj dali ti ostatci sperme koji su stari vise sati mogu pridonjeti trudnoci, dakle ako su u tom slucaju presli izvana tj premazani bili na kondom kako sam ga kotrljao prema dolje ??

hvala unaprijed

P.S. nemogu da stupim u kontakt vise nikako sa bivsom, jer me blokira odakako je teroriziram panicno sa pitanjima dali je trudna tj sigurna u to .

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko je djevojka dobila menstruaciju ne postoji mogućnost trudnoće.

Jasmina jas

Postovani oprostite sto vas stalno gnjavim u zadnje vrijeme sam bolesna pa koristim neke lijekove uz pilule pa samo zanima me u vezi zastite pijem nekakav caj(jednom dnevno) gdje u sastavu ima Hibikusa I citala sam na internetu da moze u manjiti zastitu?

Ne znam sta

Postovani, koristim diane 6mj, ali opet koristim kondom prilikom odnosa. Prilikom odnosa sam suha i smeta mi i boli. Zeljela bih da koristim lubrikant koji ne smeta kondomu i funkcijalnosti samog kondoma. Da li mogu koristiti durex lubrikant ili je.bolji ginaicol gel? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
kontracepcijska učinkovitost neće se smanjiti.

Ne znam sta

Postovani, koristim diane 6mj, ali opet koristim kondom prilikom odnosa. Prilikom odnosa sam suha i smeta mi i boli. Zeljela bih da koristim lubrikant koji ne smeta kondomu i funkcijalnosti samog kondoma. Da li mogu koristiti durex lubrikant ili je.bolji ginaicol gel? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko uzimate kontracepciju ne trebate zaštitu kondomom. Što se lubrikanata tiče možete ih uzimati, ali na vama je da odlučite koji vam više odgovara.