Kontracepcija

yasmin i antibiotik

azalea

uzimam yasmin treći tjedan i sada moram piti ceporex 8 dana(bakterije u urinu plus napala me neka viroza).u uputama ceporexa piše:pri istodobnoj primjeni sa oralnim kontraceptivima koji sadrže estrogene smanjuje se učinkovitost kontraceptiva.
molim vas da me riješite nedoumice dali trebam koristiti dodatnu zaštitu i do kada?
i još jedno pitanje: ako zabunom zamijenim dane i u srijedu popijem tabletu od četvrtka da li to utječe na učinkovitost?pretpostavljam da ne pošto svaka tableta ima jednaku koncentraciju hormona ali svejedno vas molim za pomoć!
unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nešto niže je topik koji se zove isto kao i vaš pa ga molim pročitajte, u njemu je odgovor na prvi dio pitanja.
Što se drugog dijela tiče, u pravu ste, nije važno ako zabunom popijete tabletu od srijede za četvrtak i obrnuto.