Kontracepcija

yasmine

ida22

Nekoliko sam godina koristila Yasmine radi kontracepcije i regulacije ciklusa. trenutno sam na pauzi koja traje već 3-4 mjeseca. U konzultaciji s ginekologom odlučila sam ponovno započeti s uzimanjem Yasmina. Je li baš nužno da se prva tableta uzme na prvi dan ciklusa? Napominjem da mi je ciklus kada ne uzimam Yasmine neredovit, tj. uopće ne znam kada bih mogla očekivati sljedeću menstruaciju. Trenutno sam oko 35-og dana ciklusa. Mogu li početi uzimati Yasmine sada? Do kakvih posljedica može doći? Prioritet mi je regulacija ciklusa, a ne kontracepcija.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pa ako ste stvarno pred menstruaciju, što bi po danu ciklusa trebali biti, onda ćete vjerojatno prokrvariti pod Yasminom i morati baciti tu kutiju (plus što niste zaštićeni od trudnoće). Ali ništa gore neće se desiti.