Kontracepcija

Yaz

kresimira1

Poštovani,

pijem već duže vrijeme yaz tablete, uvijek u 21h.
Danas mi se desilo da sam ujutro umjesto vitamina nesvjesno popila današnju yaz pilulu, 22. po redu. Primijetila sam tek kada sam htjela u 21h popiti danasnju da je nema, pa sam tek tada shvatila što se dogodilo.
Večeras nisam popila pilulu koju bih inače trebala sutra navecer popiti, planiram ju popiti sutra ujutro (24 sata od zadnje koju sam popila 12 sati prerano. Zanima me da li da nastavim sada piti ujutro (ostale su mi još dvije roze i 4 bijele) posto ću iduću ionako popiti ujutro jer mislim da je to bolje nego u 24 sata popiti 3 komada (možda se varam, nisam ni sama pametna ). Što mi je najbolje napraviti? Mogu li sa novom kutijom ponovno početi u 21h i moram li koristiti dodatnu zaštitu?

Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem u 21 sat, ali za svaki slučaj idućih 7 dana koristite dodatnu kontracepciju (iako su šanse za trudnoćom teoretske)

kresimira1

Poštovani,
znači da danas trebam popiti još jednu iako sam popila pilulu ujutro?

Ivo Balenović, dr. med.

Da.

nakicmakic

Postovani,

Imam 28 godina i prvi put pocela sam piti kontracepciju prije 3 mjeseca radi jako bolnih i neredovnih menustracija. Moj ginekolog mi je prvo prepisao Yasmin medjutim u 7dnevnoj pauzi sam imala strasne glavobolje pracene mucninom koje su trajale svih dana do kada nisam uzela tabletu iz novog pakovanja. Nakon toga, ginekolog mi je savjetovao da predjem na Yaz, sto sam i uradila i evo upravo zavrsavam prvo pakovanje. MEdjutim, od kako sam presla na Yaz ja sam konstantno umorna i imam problema sa snom kao i raspolozenjem sto sam Yasminom nije bio slucaj. Moje pitanje za Vas je da li da nastavim sa Yazom i da li je moguce da su to samo simptomi prilagodbe na nove tablete.
Hvala vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće je da su to samo simptomi prilagodbe. Ukoliko bi se to nastavilo i tijekom drugog mjeseca savjetujem da pokušate s drugim tabletama.