Kontracepcija

Yaz

Rosie

17. dana ciklusa (jučer) sam zaboravila popiti tabletu (koristim yaz) i kako piše u uputama počela sam s uzimanjem bijelih tableta (danas sam uzela prvu), i za koji dan onda trebam početi uzimati tablete iz novog blistera
zanima me što sad s ovim tabletama koje su mi ostale, ima li ih smisla sačuvati ili baciti, što s njima, točnije imaju li sve tablete od 1.-24. isti sastav, pa da ih mogu poslije iskoristiti?

denyeva

Postovana,
koristim yaz pilule vec 4 mjeseca i sada sam pri kraju ispijanja cetvrte kutije. proslu mesntruaciju sam dobila ranije nekih 7-10 dana,a ja sma to povezala sa stresom ili promjenom klime..nastavila sma normalno piti tablete..i tada sam,a i sada sam imam krvarenje u vidu tamnog smedjeg iscjedka s tragovima krvi..i ono se pojavilo prije nekih 4-5 dana i jos nije preslo u pravu menstruaciju..zanima me kad mogu ocekivati pravo krvarenje i hoce li uopce doci..za 4 dana imam vazan susret s deckom kojeg nisam dugo vidjela i ne bih da mi krvarenje to pokvari postoji li neki nacin da to izbjegnem?..da napomenem sutra trebam popiti poslednju ruzicastu tabletu i onda slijede placebo..unaprijed hvala..

ggblack7

Poštovana
Koristim Yaz već 9mj, do sad nikakvih problema nisam imala,međutim ovaj mjesec sam zaboravila popiti 15 tabletu,preskočila sam ju i završila blister ali nisam popila one 4 bijele placebo tablete,imam još uvijek smeđi iscjedak,obilniji.Danas bi po normalnom trebala započeti novi blister,da li mogu li moram čekati iduću menstruaciju?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Angel992

Pijem yaz vec 4 mjeseca, i trenutno sam na drugoj placebo tbl. Uzimala sam svaki dan tablete, izmedju 22 i 23h, medjutim, nisam po redu uzimala.. U toku mjeseca imala sam nekoliko odnosa, izmedju ostalog i juce, (na prvoj placebo tbl). Pa ima li mogucnosti za trudnocu ako nisam po redu uzimala??

Natalija Beljo, dr. med.

Rosie Bacite ih.
denyeva Odgovorila pod drugim postom.
ggblack47 Možete početi piti i ubuduće popijte i zaboravljenu tbl.
Angel992 Da li tmznači da ste pili malo iz jednog malo iz drugog reda ?

Tyna0302

Poštovana, imam jedno pitanje. Završila sam s jednim blisterom tableta Yaz, počela sam sa drugim. Dobila sam menstruaciju na 2.-oj popijenoj tableti. Iz mene ne curi nikakva krv, nego tijekom tuširanja iz mene izlaze komadi krvi, za što se ja bojim da je zgrušana krv. Dali je to moguće i što napraviti prilikom tog? Dali je to normalno i dali da nastavim sa kontracepcijom? Zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

Da li toizgleda kao" jetrica" ili je smečkasto.?

Tyna0302

ne izgleda kao "jetrica", više bih rekla da je to bilo kao "žele" i bila je crvena krv u pitanju. to je bilo taj prvi dan a nakon toga mi se čini da je menstruacija, iako mi i sada mali komadići izlaze sad. i neznam dali je normalno, ali sada me je menstruacija znatno slabija u odnosu na to kada nisam pila kontracepcijske tablete Yaz. dali je i to normalno?

Natalija Beljo, dr. med.

I treba biti oskudnija tako da je to ok.

Tyna0302

poštovana doktorice, još imam jedno pitanje. danas mi je kao zadnji dan menstruacije, 5. dan. i jučer i danas mi cijelo vrijeme izlazi crna krv. baš crno. i počelo me bolit u dijelu maternice. jel to sve normalno za prve mjesece korištenja yaza ili?

Natalija Beljo, dr. med.

Da.

marina_1988

Poštovana,

pijem Yaz već skoro 2 godine u 20 h. Sinoć mi se desilo da sam zaboravila 6. ružičastu tabletu u prvom redu blistera. Maloprije sam je popila, znači sa više od 12 h zakašnjenja. Imala sam nezaštićeni spolni odnos i 3. i 5. dana. Pošto piše u uputama da ako sam imala snošaj u prvom tjednu prije propuštanja tablete da postoji mogućnost trudnoće i da se posavjetujem s liječnikom jako sam uplašena iako dečko nije svršio u mene niti jednom od ta dva puta ali je nakon svršavanja ušao ponovno u mene... Inače pazim i ovo mi je prvi put, molim Vas za savjet.

Unaprijed hvala...

Natalija Beljo, dr. med.

Možete mirno spavati , sve ok, bili ste zaštićeni..

mmo_16

poštovanje..pijem yaz pilule,tamo negdje u prvom tjednu sam jednu tabletu propustila, tj pala mi je i nisam je mogla naci te sam nastavila piti dalje, uzela sam tabletu od sljedecg dana, sada sam dosla do 23 dana i imam jos samo jednu tabletu za 24 dan..sto da radim sada?
kupila sam i novi blister, da propustim 23 dan popiti ju,te od sljedceg dana krenem sa novim blisterom? da krenem sa placebo?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, popijte sve aktivne i krenite odmah sa novim blisterom.
Možete popiti jednu manje i piti placebo i nakon toga dalje po uobičajnoj shemi.
Prva varijanta mi se čini boljom.

mattea

Dobar dan,
pijem tablete Yaz vec dva tjedna i zanima me kada ce biti vidljivi prvi znakovi antiandrogenog djelovanja tih tableta i smijem li konzumirati male kolicine alkohola dok ih pijem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, alkohol ne možete konzumirati uz pilule jer umanjuje učinak istih.
Antiandrogeno djelovanje će se uvidjeti tek nakon nekoliko mjeseci.

mattea

smanjuje li konzumiranje salazopyrina radi artritisa djelovanje yaz pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smanjuje.

mixolina

Poštovani,
Imam nekoliko nedoumica i molim vas da mi ih rastumačite. Pijem Yaz 4-5meseci. Desilo mi se da sam zaboravila jednu od roze tabletica više od 24h pa sam u vreme sledeće popila 2 i nastavila piti redom. Opet mi se desilo da iz sledećeg pakovanja nisam popila 1više od 12h pa sam je popila čim sam se setila i nastavila dalje. Sve vreme sam imala odnose bez zaštite sem 7dana nakon što sam zaboravila tablete u oba slučaja, tada sam koristila kondom. Desilo se da sam ovaj mesec u sred pakovanja prokrvarila ali to nije bilo kao menstrualno krvarenje, trajalo je samo nekoliko sati. Zanima me da li sam pravilno postupila i imam li razloga za neku brigu? I da, ponekad popijem tableticu i pijem alkohol, ima li to veze?
Unapred hvala