Kontracepcija

Yaz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da alkohol umanjuje učinak pilula, ali je pitanje u kojoj mjeri. Nastavite dalje prema propisanoj shemi ne obazirite se na probojno krvarenje.

yaz123

Poštovani, ovaj mjesec po preporuci ginekologa prešla sam sa lindinette 20 na yaz, i to sam učinila nakon sedmodnevne pauze, u toj pauzi prije početka uzimanja yaza imala sam normalnu menstruaciju kao i uvjek koju sam dobivala 4. dan pauze, danas moram uzeti 4 placebo tabletu yaz a menstruacije još nema vrlo sam zabrinuta s obzirom da mi je na lindinetama redovito dolazila u dan točnosti, dali je potreban test na trudnoću? Nijedna tableta nije zaboravljena ni uzeta kasnije, a cijeli mjesec me prati lagano pojačan prozirni icjedak.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa se. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

kika.s.92

Bok happy pijem yaz vec 3 godine. i primjetila sam da mi se kosa potpuno prorijedila, sve je manje imam, pa me zanima da li je mozda od yaza? jel zdrava sam, ne pijem nikakve druge ljekove i svakih 6mj vadim krv, pa sam zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem da je od Yaza. On djeluje baš suprotno, prevenira ispadanje kose. Probajte prijeći na Diane ili konzultirajte dermatologa.

neofen32

Poštovani zaboravila sam popiti yaz tabletu uz novog blistera, tocnije cetvrti dan po redu. Popila sam je u pola 5 ujutro, a obicno je pijem u 7 navecer. Imala sam odnos vecer prije... Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce jer sam je zaboravila popiti blizu 12 sati . Inace pijem jaz vec 3 godine ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijena je u okviru dozvoljenog, neće doći do trudnoće.

user23

Postovani,

buduci da se bavim sportom pijem Ketonoc protein pa me zanima utjece li on na djelotvornost Yaz kontracepcijskih pilula?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

Netko636

Dobar dan pila sam belara pilule ali sam ih zamjenila sa yaz pilulama pocela sam odma od ponedjeljka pit dok sam dosla do bijele tablete nije bilo menstruacije sve do danas neznam dali da nastavim pit tablete opet il da cekam sad tjedan dana jel je menstruacija pocela danas??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimate 28 tableta i bijele. 29. dan krećete s novim blisterom. Pročitajte još jednom upute.