Kontracepcija

zaboravila sam popiti pilulu 5. dan

zabrinuta Mo

Dobar dan...
Pijem pilule Yaz sad 4. mjesec u 21h i u četvratak(04.08.) sam zaboravila popiti tabletu. Popila sam je oko 16h u petak(05.08.) i taj dan navečer sam popila tabletu za taj( 6.dan) u redovni sat- 21h. Imala sam odnos u ponedjeljak 01.08. Čitala sam upute o lijeku i jako me preplašilo jer piše ako sam zaboravila tabletu više od 12h i imala odnos tjedan prije propuštene tablete da postoji mogućnost trudnoće te da se posavjetujem s liječnikom. Kako je produženi vikend i moj ginekolog ne radi , jako sam zabrinuta.... Nije mi jasno kako je moguće da postoji opasnost od trudnoće iako je odnos bio više od 3 dana prije propuštene tablete... Kolike su šanse da ostanem trudna i hoću li nastaviti pit ostale tablete u redovno vrijeme? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok, nastavite piti dalje po shemi.

herrkica75

Poštovana,
Moje je pitanje slično, no svejedno ću opisati situaciju jer se radi o drugim pilulama i danu. Pijem Diane 35 već preko godinu dana. U subotu 15.6. sam popilu prvu pilulu iz nove table. U nedjelju 16.6.sam imala odnos. U ponedjeljak 17. sam zaboravila popiti pilulu, inace ih pijem oko 22h, i sljedeću sam popila idući dan, dakle jučer u 16h, a sljedeću isti dan u 22. I mene je preplašila rečenica sa uputa da ako spolni odnos prethodi zaboravljenoj pilui da mogu ostat trudna? Koje su mogućnosti i dali da idem lječniku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da šanse postoje. Niste li to trebali apsolvirati prije neg ste započinjali uzimati pilule.
Javite se svom doktoru.

herrkica75

Nisam mogla izdrzati i otisla sam ljecnici. Rekla je da je sve ok.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.