Kontracepcija

zaboravljena pilula

zabrinutaa

doktorice,ako zaboravim popiti pilulu koju inače pijem u 5 ujutro, i popijem je u 14h popodne,
smijem li onda drugi dan opet pilulu popiti u 5 ujutro kao obično ili ne?

ja sam je zaboravila...i tako sam je popila...pa pitam za mišljenje,dali sam napravila što krivo...ili je i tako ok?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dobro ste učinili.

Tibe

Poštovani,
Nalazim se u nezgodnoj situaciji te sam pomalo zabrinuta.
U petak (oko 05:00) sam imala spolni odnos sa partnerom te je on ejakulirao u mene. Zatim sam u petak u 21:00 popila prvu pilulu i u subotu sam zaboravila. Tu zaboravljenu pilulu sam popila u nedjelju oko pola 13 te je prošlo 15.5 sati. Malo sam zabrinuta oko toga te bi zasigurno trebala koristiti dodatnu zaštitu. Što mi Vi preporučuje?

Hvala unaprijed!
LP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

sareno.siva

dobar dan

pijem lindinette 20 inace oko pol 11 navecer, imala sam pauzu od tableta od 3.1.(zadnja zableta-nedelja) do 10.1 (10.1. sam trebala zapoceti novo pakiranje, u nedelju) te sam zaboravila popiti prvu tabletu. popila sam je iduci dan 11.1., problem je sto sam je popila malo nakon 12 sati nego sto sam trebala ( kad kazem malo, mislim na tipa 15 min, ne mogu rec tocno vrijeme, ali manje od 13 sati je proslo). 14.1. sam imala spolni odnos sa ejakulacijom, te me brine postoji li mogucnost za trudnocom, uzevsi u obzir da sam svaku sljedecu tabletu uzela tocno na vrijeme, te sam 11.1. uzela 2 tablete, jednu tu zaboravljenu, te drugu tocno u pola 11. unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.