Kontracepcija

Zaboravljena posljednja pilula mogucnost trudnoce da ili ne ?

srebra92

Postovani, zaista sam jako zabrinuta i treba mi hitan odgovor jer sam tek nedavno stupila u spolne odnose.Imam 23 godine i prije dva mjeseca sam pocela koristiti jasmin tablete i prvi mjesec sam ispila svih 21 pilulu i vec 3 dana pauze od 7 dana sam dobila menstruaciju i redovno ih nastavila piti. Ovaj mjesec sam ispila sve pilule redovno sem posljednje koju sam popila dan kasnije trebala sam navecer oko 21h a popila sam sutradan ujutro u 9h cim sam se sjetila.I to vece i poslije sam imala spolni odnos sa muzem bez zastite i svrsavao je u mene.Sada je vec 3 dan od pauze od 7 dana i jos uvijek nisam dobila, zanima me postoji li moguucnost trudnoce i da li da nastavim piti pilule kako bi i trebala 8 dan ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

tsmarta

Poštovani!
Pijem kontracepciju 3 godine, trenutno Lindynette. Zaboravila sam popiti posljednju tabletu. Inače ih pijem u 23 h, no kako sam zaboravila, popila sam ju sljedećeg dana u 16 h nakon čega sam imala odnose. Postoji li mogućnost trudnoće?
Unaprijed hvala na odgovoru, lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće ne postoji čak i da niste uzeli posljednju pilulu.