Kontracepcija

Zoely kontracepcijske pilule

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete oko 12 mjeseci. Mjesečnice su mi uredne i uvijek dođu na vrijeme.. Prvih 6 mjeseci pila sam Adexu no zbog glavobolja sam prošla na Zoely. Da li je normalno da ja svaki mjesec dobije mjesečnicu na 1.aktivnoj tableti iz 2.blistera a ne u vrijeme kada pijem neaktivne pilule? Da li je normalno da je gotovo pa i nemam mjesečnicu pošto je ona onako smrđe-crvene boje? I da li jr6 normalno da imam bolove u grudima prije nego što trebam dobiti mjesečnicu ako uzimam kontracepciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve što ste naveli je uobičajena pojava kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju. Nema razloga za brigu.

zabrinuta55555

Poštovani, dobila sam jučer mjesečnicu i trajala je samo jučer uz napomenu da je bila prisutna krv i to u malim količinama samo kada sam se obrisala nakon male nužde, a kasnije je postala smeđa? Te da li je normalno da je mjesečnica sada krem boje i prisutna u malim količinama?

Ivo Balenović, dr. med.

Kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju menstruacije postaju oskudnije i kraće traju, a ponekad mogu i potpuno izostati.