Rak debelog crijeva

Ca rektum

tatko

Ocu mi je dijagnosticiran zloćudni rak debelog crijeva s dvije metastaze na jetri.Operativni zahvat na debelom crijevu će biti obavljen u KBC u Zadru,za 5 dana. Kada je moguća operacija jetre?On ima 62 god .Koja je ustanova najopremljenija za liječenje takvih bolesnika?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Niste naveli dovoljno podataka da bih vam mogao dati pouzdan savjet. U načelu bilo bi najbolje kada bi se i debelo crijevo i metastaze u jetri odstranile u jednom operacijskom zahvatu. Takvu je operaciju danas moguće izvesti u svakoj većok klinici, ali to ipak ovisi o još nekim čimbenicima koje je nemoguće procijeniti bez uvida u sve nalaze i pregleda bolesnika.