Rak debelog crijeva

Jetra

Ada1967

Moja majka se zali na bolove u donjem delu stomaka i bol prema debelom crevu. Uradila je osnovne analize krvi i urina koji su pokazali da je sve u granicama normale. Na ultrazvucnom pregledu celog abdomena primeceno je sledece: jetra grube svetle strukture sa nekoliko hipoehogenih promena velicine 16mm koji odgovaraju regenerativnim poljima u steatoznoj jetri ili EK depozitima. Ustanovljeno je da je zucna kesa puna kamena. Moja majka ima 70 god.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost, za tumačenje ovog nalaza morate se obratiti liječniku koji je obavio ultrazvučni pregled abdomena.