Rak dojke

Bol u lijevoj dojci 2010

Slatkis

Imam 20 godina.Osjecam bol u lijevoj dojci pretezno na dodir,nemam nikakvih kvrzica niti iscjedka niti neke druge promjene da se razlikuje od druge dojke.Osjetim razliku da me lijeva dojka vise boli kada opipavam nego desna.Zanima me da li je to opasno i da li postoji nesto sto bi otklonilo taj bol??Hvala u naprijed

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Bolovi u dojkama, jednoj ili obadvije, česta su pojava. Posljedica su fibrocističkih promjena koje nastaju u dojkama usljed hormonalnih stimulacija tijekom menstruacijskog ciklusa. Uglavnom se radi o bezopasnim pojavama, ali bol koji puta može biti i simptom upale. O čemu se kod vas zaista radi ne mogu reći bez pregleda. Prema tome savjetujem vam da ipak odete na liječnički pregled.