Rak dojke

Rak dojke - prognoza?

nini

Postovani doktore, zamolila bi vas Vase cijenjeno misljenje o stanju i dijagnozi moje majke, operiranoj u 4.mjesecu ove godine. I unaprijed Vam hvala za sve.

Dg: Ca mammae 1.dex

Op: biopsio prob.
ablatio mammae dex.
cum dss.axilae

PHD : CDI gr.II
Meta.axillae 5/11
T2N2MO pt - 3, 5 X 2, 5 cm

Er više od 10% tm stanica
PR više od 10% tm.stanica
HER - 2 score 0

kemoterapija po shemi FAc, 6 ciklusa

5-fluorauracil 960 mg i.v.
Adriamycin 96 mg i.v.
ciklofosfauid 960 mg i.v.
prije terapije: dexanethason 12 mg i.v.
navoban 1 aup. i.v.
postop. iradijacija.

lokalni status - u GLk desne dojke neoštor ograničeno zadebljanje parenhima promjera 3 cm, u desnoj aksili palpabilni 1.čvorovi, lijeva dojka s aksilom b.o.

nadam se da sam Vam pruzila sve potrebne podatke. prošlo je 6 mjeseci od operacije, i
trenutno je mama na zracenju, kombinacija 25 +5.

hvala još jednom za sve....

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše majke radi se o stadiju IIIA. U tom stadiju bolesti 50%-55% bolesnica preživi 5 i više godina. Svakako je potrebno dodatno liječenja koje se satoji od kemoterapije koja treba sadržavati antracikline(FAC protokol se najčešće upotrebljava) koju vaša majka već dobiva ili ju je već završila, nakon toga slijedi lokoregionalno zračenje i nakon toga adjuvantna hormonoiterapija tamoksifenom ili aromataza inhibitorima još 5 do 10 godina.