Rak dojke

Bolovi od Taksola

Gala06

Moja mama vec nekoliko dana ima jake bolove od tog citostatika Taksola. Zanima me da li neko od vas ima iskustva s tim i kako ste ublazavali bolove?
_________________

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Bolovi u kostima i zglobovima nakon Taxol-a su česta, ali na sreću prolazna nuspojava. Ti se bolovi ublažavaju nesteroidnim analgeticima kao što su paracetamol, diklofenak, ibuprufen ili nešto slično. Javite se liječniku primarne zaštite da vam nešto od tih lijekova prepiše.