Rak dojke

bolovi u dojci,probadanja

postovani,
imam 28godina.primijetila sam u nazad mjesec,dva bolna probadanja u dojci.svako toliko osjetim u desnoj dojci bolove, uglavnom na istom mjestu ali kvrcicu ne mogu napipati.nema iscjedka, dojka se nista nije ni povecala ni promijenila, ali bolovi su tu. interesira me je li vam poznata mogucnost "umisljanja" tako necega. s obzirom na to da mi je sestra u 35godini oboljela od raka dojke, razmisljam kako je mozda samo u pitanju strah od toga i od tuda ti bolovi.
lp, hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Bolovi u dojkama su česta pojava, osobito pred menstruaciju i najčešće nisu uzrokovani tumorom nego nego fibrocističkim promjenama, koje su također prirodna pojava u dojkama, ili ponekad i upalama žlijezdi. Svakako otiđite na pregled liječniku koji će utvrditi koji je uzrok bolovima u dojci.