Rak dojke

Ca.ductale inv.mammae gr.II

vanna

Poštovani dr. Tomek,

mojoj mami (60 g.) je operiran tumor dojke (segmentectomia mmammae cum diss.axillae I.sin) veličine 1,8 cm. Dijagnoza slijedeća:
Ca ductale inv.mammae gr II, Meta. lymph. axillae II/22
T1cN1M0, PT=1,8 cm, ER=POZ.U VIŠE OD 10%, PGR=POZ.U VIŠE OD 10% HER-2=0
Liječenje: 6 kemoterapija po AC protokolu, te lokoregionalne radioterapije

Molim Vas da mi odgovorite kakve su prognoze kod gore navedenog tumora , te što mislite o terapiji koja je određena. Budući da mamu još uvijek boli lijeva ruka, možete mi odgovoriti da li je to uobičajeno poslije operacije i koliko dugo bi to trebalo trajati.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Pozdrav,
Vanna

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o stadiju IIA. Izgledi za 10-godišnje preživljenje bez ikavog liječenja su 76%. Ako se podvrgne preporučnom joj liječenj u i nakon toga još 5 godina hormonskom adjuvantnom liječenju izgledi se povećavaju za dodatnih 7,5%-8%