Rak dojke

Mamografija, Ultrazvuk, Biopsija

kuic

Moje pitanje je dali ima slucajeva kad je mamografija dovoljna da se utvrdi karakter tumora? Konkretno posle ultrazvuka su nam rekli da je najverovatnije dobrocudni tumor, a samo dva dana posle mamografije su rekli da nije dobro. Nebi sad da iznosim dijagnozu nego me samo interesuje dali je to merodavno ili se ipak mora izvrsiti biopsija da bi se pouzdano znala situacija. U ovome smo novi tj. moja supruga i ja i veoma nam pomaze vas sajt. Ali ipak nedostaju neka pitanja slicna kao ovo sto je moje .

Hvala unapred na odgovoru.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Mamografijom se može dosta pouzdano utvrditi da li se radi o zloćudnom tumoru. Međutim, jedini potpuno sigurni način je da se mamografijom ill ultrazvukom nađena tvorba u cijelosti odstrani i tada patohistološkim pregledom utvrdi radi li se o zloćudnom tumoru ili nekoj drugoj bolesti.