Rak dojke

Ca ductale invasivum gr. III, pT 2,5 cm

dubac

Poštovani,
dijagnosticiran mi je gore navedeni tumor, Meta lymph. axillae 2/15, ER i Pr poz. u manje od 10%, HER-2 1+, Učinjena mi je segmentektomija, idem na kemoterapiju (AC protokol, 6x) i još mi slijedi zračenje (30x). Budući da slušam na TV kako se godišnje otkrije oko 2000 novih karcinoma, a umre oko 800 žena, što je 40%, a ja se uvjeravam da ću nakon liječenja biti izliječena, zanima me kakva mi je zaista prognoza (statistički).

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se radi o stadiju IIB. Oko 70% bolesnica s tim stadijem bolesti preživi 5 i više godina. Na žalost, pojava metastaza, premda vrlo rijetko, moguća je nakon 15 i više godina nakon operacije.

dubac

Zahvaljujem na odgovoru. Držat ću se preporuka liječnika i učiniti sve da uđem u onih 70%. Imam malo dijete i želim da ima majku kad joj je najpotrebnija.