Rak dojke

citološki nalaz

lena_1

Poštovani,
Danas sam dobila citološki nalaz punktata tvorbe u desnoj dojci koji glasi :U razmazima punktata nađe se mnoštvo žljezdanih epitelnih stanica raspoređenih pojedinačno i u nekoliko velikih,nepravilnih skupina,umjereno polimorfnih međusobom,grubljeg kromatina i naglašenih 1-3 nukleola u jezgrama.nađe se i veći broj stanica periferne krvi,pokoji makrofag i pločasta skvama.Mišljenje:Carcinoma.
Koliko je nalaz loš i što bi trebalo uraditi operativnim putem? Unaprijed zahvalna na odgovoru .Imam 57 godina

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nedvojbeno se radi o zloćudnom tumoru, karcinomu. Svakako je nužan operacijski zahvat kojim će se odstraniti tumor iz dojke i limfni čvorovi iz istostranog pazuha. Da li će biti potrebno i odstranjenje čitave dojke ovisi o veličini i smještaju tumora unutar dojke i o veličini same dojke. Otiđite odmah kirurgu na pregled i dogovorite se za operaciju.