Rak dojke

/Ca invasium mammae (NST, gr.II)

vikita

Poštovana,
danas sam dobila nalaz nakon poštedne operacije lijeve dojke i bila na razgovoru s onkologom.
S obzirom da do danas nisam niti osvijestila svoje pravo stanje osjećam se pomalo uplašenom i daleko mi je čekanje mišljenja liječničkog konzilija, pa Vam unaprijed zahvaljujem na Vašem mišljenju.
Dg/Ca,mammae I,sin
Op/Segmentectomia mammae cum SLNB axillae (PatentBlue)
PHD/Ca invasium mammae (NST, gr.II)
Sine meta,lymph,axillae 0/5
pT= 8 mm, T1bNsn0M0
ER=100%,pozitivnih stanica jakog intenziteta, PR= 85% pozitivnih.stanica srednjeg intenziteta
Her2= 2+ (SISH u izradi)
Ki67=40%
CA15-3= 14,2 U/mL
tumorske stanice pozitivne na E-cadherin, tkivo građeno od atipičnih epitelnih stanica koje formiraju nakupine i tračke, vidi se jedna mitoza na 10 vidnih polja bez velikog povećanja
Unaprijed zahvaljujem!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vas se radi o tumoru dojke koji se nije proširio izvan dojke na limfne čvorove pazuha, dakle, bolesti nema a sad je potrebno provesti dodatno (adjuvantno) liječenje kako se bolest ne bi vratila.
Međutim, za odluku o vrsti daljnjeg liječenja treba pričekati ovaj Sish nalaz koji je u izrad.i