Rak dojke

ca mammae

linica

Poštovani dr. Tomek,

molim Vas mišljenje o bolesti, izgledima recidiva i preživljavanja. Rođena sam 1975. 10.05.2007. dijagnosticiran mi je karcinom dojke.

Dg: ca mammae 1. dex
Op: segmentectomia mammae 1. dex et evacuatio axillae ppt ca (fecit 22.05.2007.)
PHD: CDI gr III Sine meta axillae 0/XVI
pT: 12 mm T1N0M0 ER i PR:0 HER-2:1+

Terapija: liječenje kemoterapijom po AC protokolu (Andriamycin 90 mg i.v. Endoxan 900 mg i.v.). Trenutno čekam posljednju, šestu, kemoterapiju nakon čega slijedi 25 zračenja.

Rečeno mi je da je sama tvorba bila više pločastog nego kuglastog oblika te da su unutar nje bila dva kancerogena kalcifikata promjera 0,5 i 1 mm. Ne znam je li to važno, ali prije 15-ak godina sam imala tešku prometnu nesreću pri čemu sam između ostalog zadobila nagnječenje svih unutarnjih organa (pluća, bubreg, prsa...).

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se radi o stadiju I, dakle najarnijem stadiju raka dojke koji ima vrlo dobre prognoze. Na žalost prisutna su dva lošija prognostička čimbenika, a to su visoki stupanj zloćudnosti(gr.III) i mlađahna dob(32 godine) koji su zahtjevali da bude provedeno dodatno(adjuvantno) liječenje(kemoterapija i zračenje). Sve u svemu vaši izgledi da preživite najmanje 10i više godina bez ikakvog liječenja su oko 82%, a uz provedenu kemoterapiju i zračenje ti se izgledi povećavaju na oko 90%. Nakon završene kemoterapije i zračenja potrebni su redoviti kontrolni pregledi.

dromsin

Poštovanje doktore Tomek .
Upravo sam otpuštena iz bolnice, i dobila sam otpusno pismo. Terapija još nije određena, ali moram se javiti internisti i radiologu. Molim Vas iskreni odgovor na moje pitanje, kolike su mi šanse preživljavanja uz ovu dijagnozu, i naravno terapiju koja će biti provedena.

Unaprjed zahvaljujem

Dg: Ca mammae dex. C5O.4
Op: Biops prob
Segmentectomio mammae dex..cum diss. axillae
PHD : CDI gr.II
sina meta. axillae O/15
T1NOMO pt- 8mm
ER poz u 70% tm stanica
PR poz u 60% tm stanica
HER-2.O

Rođena sam 1958 godine

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se radi o vrlo malom tumoru koji se nije proširio u limfne čvorove pazuha. Dakle o stadiju I, što je početni stadij. Uz to tumor je srednjeg stupnja zloćudnosti i hormonski je vrlo osjetljiv, a to su sve povoljne karakterisitke. Imate 95% izgleda da preživite 10 i više godina bez ikakvog liječenja. U tom razdoblju postoji opasnost od 3% da umrete od raka i 2% da umrete uslijed nekog drugog uzroka. Kod vas je potrebno provesti zračenje dojke i okolnih limfnih čvorova da bi se spriječio recidiv tumora u dojci. Takođe je potrebno provesti adjuvantno hormonsko liječenje koje će vam izglede povećati za oko 1%, ali će značajno smaniti mogućnost nastanka tumora u drugoj dojci.