Rak dojke

Carcinom Ductale Invasivum mammaegr2 - majka 56 godina

Postovani,

Majka mi je imala operaciju na desnoj dojci i ustanovljeno je slijedece:

Carcinom Ductale Invasivum mammaegr2 (tumorni cvor 2x1.8x1.5) unutar tumora DCIS i dosta calcifikata. Pregledano 12 limf cvorova svi bez tumorske imflitracije –
status hormonskih receptora ER +++, PR ++ HER2 status negativan.

Diagnoza - Obrada nije pokazala diseminaciju bolesti.

Radi velicine tumora i mladje ziv dobi – terapija Incijalnom Adjuvantnom Kemoterapijom. Ajduventnom Radio Terapijom i Adjuventnom Hormonskom Terapijom.

DG – CA mamelat DEX T1NO MO stadij 1

Molim vas da mi kazete koliko je ovo ozbiljno, kakve su posljedice i njena buducnost.

Nije joj odstranjena doka.

Hvala

Postovani doktore,

Unaprijed bi zelio zahvaliti vam se na nadanom odgovoru. Majka mi sutra zapocinje sa kemoterapijom i jako je uznemirena zbog toga. Sto mi savjetujte kao dodatak prehrani za bolje podnosenje terapije. Redovito i svakodnevno uzima svjezi sok od cikle, i ostalog voca i povrca.

Molim vas da mi odgovorite i na prethodno postavljeno pitanje. Znam da ovo nije jedino ptanje na portalu, ali vam se unaprijed zahvaljujem na vremenu!

Srdacan pozdrav.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše majke radi se o zloćudnom tumoru dojke u klničkom stadiju I, dakle o početnom stadiju. Izgledi su joj dosta dobri. Izgledi su 85% da preživi 10 godina bez ikakvog liječenja. Uz predloženo joj liječenje tiće se izgledi povećati za daljnjih 4-5%. Kemoterapija treba sadržavati antracikline. Savjete za olakšanje i liječenje mučnima i povraćanja naći ćete na "site-u" www.sprijecite.org.