Rak dojke

Citološki nalaz

mg66

Poštovani,
imam 42 godine i redovitim UZV pregledom mi je u lijevoj dojci detektiran "konglomerat cisti" od kojih je najveća promjera 20mm i predložena mi je punkcija pod kontrolom UZV.
Ista se učini na dvije ciste i bit ću slobodna citirati nalaz i moliti Vas za mišljenje.

1.gornji lateralni kvadrat,bliže mamili (1 ccm tekućeg sadržaja)
Nalaz:u razmazima ,te u sedimentu punktata nađeno je obilno apokrinih stanica u nakupinama i pojedinačno,njihove gole jezgre,stanični detritus,te elementi periferne krvi.
Mišljenje: apokrina cista

2.gornji lateralni kvadrant,lateralnije od 1.
Nalaz:u razmazu punktata nađene su stanice duktalnog eptela u nakupinama i tračcima,ekstracelularna ružičasta supstanca,po koji fagocit,nešto apokrinih stanica,te elementi periferne krvi.
Mišljenje:Fibrocistična promjena sa apokrinom metaplazijom epitela

Ima li u ovakvom nalazu razloga za odlazak kirurgu i brigu.
Zahvaljujem na strpljenu i vremenu.
Lijepi pozdrav

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nema razloga za zabrinutost zbog ovakvog nalaza. U njemu nisu nađeni elemnti zloćudnih promjena, točnije nisu nađene zloćudne stanice.