Rak dojke

otpusno pismo

loren

Poštovani,
moja majka ima 60 godina i operirala je karcinom lijeve dojke 25. ožujka Sve nalaze još nije dobila. U otpusnom pismu piše slijedeće.
PHD: Ca. ductale invasivum 3,5 cm gradus 3 vidljiva angioinvazija. U aksili pregledano 5 limfnih čvorova u 4 nađeno tumorsko tkivo. Najveći čvor 2,5 cm. U limfnim žilama nađeni tumorski trombi.
Nalaz steroidnih receptora:
Hercep Test

Možete li mi pojasniti što može očekivati slijedeće i kakve su prognoze

Unaprijed zahvaljujem

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše majke se radi o stadiju pT2 pN2 Mx, klinički stadij IIIA, dakle prilično uznapredovalom stadiju. Prosječno 5-godišnje preživljenje u tom stadiju je oko 50%, odnosno 10-godišnje oko 30%. Svakako će biti nužna adjuvantna kemoterapija koja bi trebala sadržavati antracikline i taksane. Nalaz hormonalnih receptora i HER-2 proteina će pokazati da li će biti potrebna i hormonoterapija, odnosno imunoterapija trastuzumab-om("Herceptin-om"blunk.