Rak dojke

Carcinoma ductale invasivum

milanka

Moja mama ima 60 godina i operisana je 10.09.2008 godine, dijagnoza je duktalni invanzivni karcinom pt2, g3. Izolirane su 12 linfne zlezde makroskopski sa regularnim izgledom. Pregled kompletne linfadenektomije pokazuje prisustvo 14 linfnih zlezdi i iste su sa regularnom morfologijom, dok vece zlezde pokazuju sinusnu fibrozu. Nalaz odgovara za stanje eh tempore, i celolkupni nalaz odgovara duktalnom invanzivnom karcinomu, klinicki u stadiumu 2A, a pTNM=pT2, pNO, pMx, G3. Doktorka joj je dala 6 ciklusa hemo terapije. Recite mi molim vas nesto vise o ovoj vrsti karcinoma dojke i kolika je 10 godisnja stopa prezivljavanja. PS , napravljeni su rengen na pluca , eho stomaka i sve je uredno . Unapred vam zahvaljujem na odgovoru.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Odgovor je tamo gdje se pitanje postavili prvi puta, u nastavku pitanje koje je postavio JOZA.