Rak dojke

Carcinoma ductale invasivum

milanka

Postovani doktore, ja sam vam vec pisala o dijagnozi svoje mame ali nisam imala rezultate imunohistohemiskih analiza pa vam ih sada saljem da bi mi objasnili sta ti rezultati govore i jesu li dobri ili ne. Inace joj je data hemoterapija od 6 ciklusa koju jos uvek nije primila jer je bila bolesna imala je grip, pa smo u nedoumici da ce mozda ovi rezultati doprineti da terapija bude nesto blaza.

HER2/NER [-]
ER2+ nuklearna ekspresija do 60% neoplasticne celije
PR [-]
Unapred vam zahvaljujem na odgovoru.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ovi imunohistokemijski nalaz pokazuju da se kod vaše majke radi o hormonoovisnom i HER-2-negativnom tumoru što je dobara nalaz. Hormonoovisni, i HER-2-negativni tumori su polaganijeg kliničkog tijeka i podložniji su liječenju. Dakle, kao što samm već napisao u prvom odgovoru, vašoj majci je potrebno dodatno liječenje hormonoterapijom i kemoterapijom. Uz takvo liječenje izgledi za izliječenje su vrlo veliki to jest onoliki koliko sam naveo u prvom odgovoru(JOŽA). Budući se radi o HER-2-negativnom tumoru nije potrebno u liječenju primijeniti Herceptin.