Rak dojke

Carcinoma mucinosum mammae lateris dextri

daleki

Patohistoloska dijagnoza:
Carcinoma mucinosum mammae lateris dextri
TNM: pT2NoMxR1
Nottingham histoloski score 5 (Gradus 1)
Nottingham Prognostic Index (NPI): 2.72 (dobar prognosticki index)
ER: 30% stanica pozitivno intenzitetom 2+ = Score 5
PgR: 10% stanica pozitivno intenzitetom 1+ = Score 3
Her2/neu protein: Negativan (0)
Ovo gore je dijagnoza, molim vas objasnite mi o cemu se tacno radi. Pacijentica je 42 godine bez znacajnih historijskih oboljenja. Nakon sto je tumor odstranjen i uradjena biopsija (dijagnoza gore na osnovu biopsije) konzilij ljekara je preporucio sledecu terapiju : FEC, zracenje torakolnog zida i hormonska terapija.
Molim vas objasnite vise u vezi gore navedene dijagnoze. Jeli gore navedena terapija adekvatna za ovu vrstu raka?
Mnogo vam hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Liječenje je adekvatno. Za sva dodatna objašnjenja morate se obratiti svom onkologu.