Rak dojke

dodatna terapija nakon operacije, da ili ne|?

johana

MOja prijateljica ima 72 godine, operirala je lijevu dojku, dobila preprouku za kemoterapiju, zracenje i hormonalnu, ona ne zeli nista primjeniti. Kakve su joj sanse?DIJAGNOZA:
NEO MAMAME LAT.SIN. ST POST MASTECTOMIAM CUM DISECTIO AXILLAE SIN.
CA DUCTALE INVASIVUM BICETRICUM MAMMAE LAT SIN.
PT2 pN1 (1/11) pMX RO.
NOTTIINGHAM HISTOLOSKI SCORE 8 GRADE 3 ( MISLIM DA JE OVO NAJVECI STEPEN, TO JE MOJ KOMENTAR)
Er vise od 75% tumorskih stanica pozitivno umjerenim do jakim intenzitetom
Pr 30% tumorskih stanica pozitivno umjerenim do jakim intenzitetom
Hvala vam!

za je slijedeca:

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše prijateljice radi se o prilično uznapredovalom tumoru dojke stadij IIB. Izgledi da preživi deset i dulje godina bez ikakvog liječenja su samo oko 42%. U dodatno liječenje kemoterapijom ti se izgledi povećavaju za oko 7,5%, a ako se uz kemoterapiju primijeni i hormonoterapija, kao što joj je i predloženo, ti se izgledi povećavaju za ukupno 15,5%. Predočite joj ovo pa neka sama odluči. Morma još napomenuti da tumor nije testiran na HER-2 overekspresiju/amplifikaciju. Ako bi se radilo o tumoru s HER-2 overekspresijom/amplifikacijom to bi dodatno povećalo dijagnozu i tada bi uz predloženo joj liječenje trebalo provesti i dodatnu imunoterapiju trastuzumab-om("Herceptin"blunk.