Rak dojke

DOPUNA UPITA

LUCI

Napominjem da imam 49 godina, da sam do sada imala uredan menst. ciklus, ali je utjecajm kemo terapija i godina
prekinut pred 2 mjeseca. Ne primam nikakve lijekove trenutno. Prilikom operacije mi odstranjen limfni čvor čuvar u pazuhu-jer je bio pozitivan. Također mi je napravljena rekonstrukcija dojke. Da li su markeri pouzdani za otkrivanje
eventualnog tumora na nekom drugom mjestu. Imam problema s lijevim ramenom, ali mislim da je to od operacije i da ću popraviti stanje sa vježbanjem, a za sada mi smeta ventil koji je povezan s rekonstrukcijom i kojeg ću tek izvaditi. Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Obzirom na činjenicu da je 1 limfni čvor u pazuhu ipak bio zahvaćem metastazama i na vašu srednju dob, mislim da je kemoterapija ipak trebala sadržavati antracikline, oni bi izglede za izliječenje povećali za oko 3%. Svakako liječenje morate nastaviti hormonoterapijom u trajanju od najmanje 5 godina.