Rak dojke

FEC protokol

kimberli

Pozdrav,,prvo da vam se zahvalim na svim odgovorima do sad,,,zaista mi mnogo pomazete,,pa vas zbog toga molim da mi sad odgovorite..Naime,,vezano je za FEC protokol koji je mojoj mami propisan i to sest ciklusa: ciklofosfamid 600mg/mg,,epirubicin 90mg/mg,,i fluoroucil 600mg/mg...Nakon 6 ciklusa slijedi zracenje ostatka dojke,,a hormonskoj terapiji cemo vidjeti dok dodju nalazi..Mene zanima,,kakav je to FEC protokol,,da li je moglo manje ciklusa,,i da li s ove doze jake,,molim vas da mi kazete koje su najvece doze ovih lijekova koje se mogu dati,,i jesu li joj mogli dati jos manje doze,,jer napominjem radi se o pT1,G1,NO,MO,RO,,limfni cvorovi cisti,,kao i ostatak dojke,,svi nalazi i snimci uredu,,mama se dobro osjeca i 63 god..i doktor joj je odmah rekao da ce joj opasti kosa...Zanima me samo jel ova terapija koja je njoj propisana agresivna i jel mogla biti blaza propisana..

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
majci je propisana standardna doza kemoterapije. Daje se 6 ciklusa. Primjena manjih doza te manjeg broja ciklusa u adjuvantnom liječenju raka dojke nema uporišta u literaturi niti u kliničkoj praksi. Savjetujem Vam da sve nedoumice raspravite s liječnikom koji je ordinirao terapiju.