Rak dojke

fibroadenom

argentic

Poštovani,

imam 20 god, prije četiri tjedna operirala sam fibroadenom. Phd nalazom utvrđeno je da se radilo o dobroćudnoj tvorbi i doktor je na previjanju rekao da je sve u redu. Mene sada brine što je na mjestu gdje je bio fibroadenom i dalje zadebljano i tvrdo tkivo, pa me zanima imam li razloga ići na kontrolu, ili je to normalno stanje nakon operacije i dali će se to vremenom "smiriti"?
Unaprijed zahvaljujem.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o ožiljku i seromu nakon operacije. S vremenom će ožiljak i srom biti znatno manji, a možda će i sasvim nestati. Savjetujem vam ipak da odete na kontrolu kirurgu koji vas je operirao jer je moguće da se radi o kakvoj postoperacijskoj komplikaciji.