Rak dojke

histološki nalaz karcinoma dojki i limfnih čvorova

planinarka

Poštovani,
Molim vas savjet -preporuku za daljnje lječenje s obzirom na visoku životnu dob tete
Teta ima 85 godina ,operirana radi dijagnoze invazivnog karcinoma lijeve i desne dojke te metastaze lymphonodorum,a histološki nalazi su slijedeći :

lijeva dojka: histološki gradus 3+2+2 G2, ER 0,1%,PR 0,3%,HER2 pozitivan, Ki67 29,9%, podtip HER 2 pozitivan
desna dojka: histološki gradus 3+2+2 G2, ER94%, PR 94%; HER2 negativan , Ki67 28%, podtip luminalni HER 2 negativan
limfni čvorovi 2/14 :proboj tumora kroz kapsulu do 0,5 mm , najveći promjer zahvaćenog limfnog čvora 2cm, najveći promjer tumorskog infiltrata 2cm

Kakva je prognoza prema iznesenim nalazima i činjenici da teta ima 85 godina pa ima strah od kemoterapije i zračenja.Po operaciji se osobno dobro osjeća.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kad god se tumor odstrani u cjelosti, postoje šanse za izlječenje.
Bolesnica jest visoke životne dobi, međutim ljudi su različiti te je iznimno bitan pregled onkologa koji će procijeniti da li je bolesnica u stanju podnijeti adjuvantnu terapiju i koju o čemu ovisi i prognoza bolesti.