Rak dojke

Hormonski ovisan tumor - mišljenje o terapiji ?

k3t1

Poštovani,
imam 43 godina i 22.4. mi je operiran tumor na lijevoj dojci. Htjela bih čuti Vaše mišljenje u vezi daljnje terapije.
Rečeno mi je da tumor hormonski ovisan i bio je veličine 2.5 cm.

DIJAGNOZA:
Ca dustale invasum mammae gr III
Ca intraductale mammae

Propisano mi je 6 kemoterapija, od 29.09. zračenje od 20-25 puta, i nakon toga kastracija.

Molim vas vaše cijenjeno mišljenje o svemu navedenom.
Unaprijed zahvaljujem.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o prilično velikom tumoru i to najvišeg stupnja zloćudnosti. Zbog toga je svakako potrebna kemoterapija i nakon toga i hormonoterapija jwer se radi o hormonoovisnom tumoru. Međutim za točnu prognozu i liječenje potrebni su još neki podaci, a to je da li su pazušni limfni čvorovi bili zahvaćeni metastazama i kaav je HER-2 staus tumora.