Rak dojke

intraduktalni karcinom in situ

katezd

pozdrav,
moja majka je operirana prije 15 dana.phd je pokazao gore navedenu dijagnozu.liječnik koji ju je operirao nije odstranio cijelu dojku već samo dio u kojem se nalazila promjena stanica.ovisno o nalazu phd,rekao je da će vidjeti hoće li odstraniti cijelu dojku.zanima me daljnje liječenje i da li je potreban op zahvat s obzirom da je ca in situ.
nadam se vašem skorom odgovoru

hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nije potrebno odstranjenje cijele dojke. Ovisno o veličini tumora i o tome koliko je rubnog zdravog tkiva odstranjeno biti će određeno da li je potrebno zračenje dojke ili ne. Preporuča se provesti i 5-godišnje liječenje Nolvadex-om(hormonoterapija) da bi se smanjila mopasnonost ponovnog nastanka tumora u istoj i drugoj dojci.