Rak dojke

Kemoterapija raka dojke

chery

Moja majka ima 73 godine i prije mjesec dana operirala je carcinom dojke.
Dg: Ca mammae sin. cum infiltr. m. pect maioris
Meta. pelvis et costae VI 1. sin.
Op: Ablatio mammae sin. cum resect. m. pect. maioris et reduct. axillae sin.
PHD: CDI gr. II
Meta. axillae 2/11
T2NXM1 pT - 4,5 cm
ER 40%
PR 80%
HER - 2 0
RTG skeleta je pokazao osteolitičke meta. promjene 6. lijevog rebra te obostrano supraacetabularno.
Primila je prvi ciklus kemoterapije po shemi CAP/5. Taj prvi ciklus je jako teško podnijela, osim mučnine i povraćanja koje traje danima pojavili su se i neizdrživi i stalni bolovi u vratu, rukama i nogama koji traju već 10 dana. U 2 tjedna smršavaila je 15 kila.
Molim za pomoć! Ne znam kako će izdržati idući ciklus kemoterapije i što ako ona odbije daljnje liječenje?
Što se tiče bolova, liječnik opće medicine dao je Voltaren čepiće koji samo malo priguše bol, ali je ona i dalje prisutna i jaka pa Vas molim za savjet kome da se javimo jer u bolnici smo nakon izvršene operacije dobili samo otpusno pismo, a za bolove nam je rečeno da samo uzme Voltaren i ni riječi više.
Osjećam se jadno, nemoćno i izgubljeno, jer gledam majku kako svaki dan sve više pati, i zato Vas molim za pomoć i savjet kako da joj olakšam bol i da mi kažete nešto više o dijagnozi.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Savjetujem vam da majku odvedete na pregled onkologu u ustanovu gdje je primila kemoterapiju. Nakon pregleda onkolog će preporučiti potrebno liječenje.