Rak dojke

lipom

kasja

Da li se lipom u dojci sa sigurnošću može utvrditi ultrazvukom ili postoji mogućnost da je to možda i nešto drugo.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Lipom je patohistološka dijagnoza. Ultrazvukom se može s prilično velikom sigurnošću predpostaviti da se radi o lipomu, ali s potpunom sigurnošću se može reći da se radi o lipomu samo nakon patohistološkog pregled tkiva tvorbe, dakle nakon biopsije