Rak dojke

mastopathia cystika

danijela70

ultrazvuk dojki parenhim fibrocistično izmenjen izraženije u gornjim kvadrantima gde se uočavaju fibrozne promene i anehogene promene sa posteriornim pojačanjem odjeka cyste do 1cmU aksilama se ne uočavaju lgl. Sta to znači ?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Vaš nalaz ultrazvučnog pregled ne ukazuje na ništa loše. Fibrocitičke promjene nastaju u dojkama gotovo svih žena u manjoj ili većoj mjeri, a posljedica su stimulacije i destimulacije hormonima u tijeku svakog menstruacijskog ciklusa. Fibrocitičke promjene nisu uzrok nastanka raka dojke. Prema tome vaš ultrazvučni nalaz se može smatrati manje više normalnim, to jest bez naznaka bilo kakvih tumorskih promjena.