Rak dojke

mišljanja

mancika

Hvala doktore na odgovoru. Majka je bila u klinici u Zagrebu na dodatnom pregledu te joj je utvrđena dijagnoza:
MRM 10.03.2008.g. op, CDI G1 ax 3/14, ER +++, PR +++, FAC 2 eyel. Poslije primljena 6 ciklusa kemoterapije propisano joj je i dodatnih 25 radnih dana zračenja.Pa me zanima da li je to uobičajen proces kod raka dojke ili je rak toliko matastazirao da je to neophodno?! Molim vas da mi pojasnite dijagnozu.
Hvala vam

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Tumor je dosta uznapredovao, zahvaćeni su već limfni čvorovi u pazuhu. Liječenje određeno vašoj majci je uobičajeni postupak za tumore u tom stadiju i takvih karakteristika kao što je tumor vaše majke. Nakon kemoterapije, ona treba još 5 godina uzimati hormonoterapiju kao što sam vam to već naveo u prvom odgovoru. Uz tako provedeno liječenje, izgledi vaše majke su prilično dobri. oni su onakavi kakve sam vam naveo u prvom odgovoru.