Rak dojke

mišljenje o čvoriću ispod pazuha

lbandalo

Poštovani doktore,
molim vaše mišljenje i savjet o sljedećem.
Rodila sam prije 7 tjedana i dojim dijete. U trudnoći, zbog bojazni o nekim promjenama koje sam primjetila na dojkama, obavila sam par pregleda i uzv-a dojki kod prof. Brkljačića u KB Dubrava i U Poliklinici Svećnjak kod dr. Sorić i sve je bilo u redu. I prije trudnoće sam išla na preglede i sve je bilo u redu. Uputa je kontrola tek nakon prestanka dojenja i uspostave menstrualnog ciklusa. Sada sam ispod pazuha napipala mali bezbolni čvorić odmah ispod kože, na vanjskoj strani pazuha prema leđima. Da li smatrate da imam razloga brinuti se da je to povezano s eventualnim procesom u dojci s obzirom da su pregledi prije 5 mjeseci pokazali da nema nikakvih suspektnih tvorbi? Naravno, ja bih otišla na pregled ali koliko sam shvatila dok dojim ništa se neće vidjeti. Da li otići i pogledati uzv-om samo pazuh?
Hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Prvo otiđite na najobičniji liječenički pregled, a tek nakon toga će vas liječnik uputiti na eventualne daljnje pretrage.