Rak dojke

Nolvadex

Liki

Postovanje. Operisana sam 20.02.2009. Imala sam 6 hemio terapija, 22 zracenja i sprovedena je radioloska kastracija.Mene samo interesuje dali je dat odgovarajuci lek.Patohistoloska dijagnoza; CARCINOMA TUBULARE GLANDULAE MAMME.Histoloski gradus II. Nuklearni gradus II. Velicina tumora je 20x15x15mm. Status steroidnih receptora Scor za ER i PR od 0-8. Scor za HER2 od0-3+. Dobijene vrednosti; ER scor7 oko 60%jedaracelija tumora pokazuje jak intenzitet IHH bojenja. PR scor6 oko 20%jedara celijatumora pokazuje jak intenzitet IHH bojenja. HER2 scor 1+. Lek pijem vec dva meseca i jako sam pocela da se znojim i telesna tezina se povecava. Veliki pozdrav.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Budući se radi o hormonski ovisnom tumoru, Nolvadex je odgovarajući lijek. Međutim postoji i druga skupina lijekova, aromataza inhibitori, koji bi se kod vas mogli upotrijebiti nakon što je provedena kastracija i na taj ste način uvedeni u postmenopauzu. Aromataza inhibitori su kod bolesnica u postmenopauzi, djelotvorniji od Nolvadex-a.