Rak dojke

Molim misljenje

spes09

Dugo već pratim ovaj forum i mišljenja dra. Tomeka. Ulijeva mi povjerenje i mislim da sam na pravoj adresi. Moli bih za mišljenje za ovaj slučaj:

Mojoj majci (67. godina) dijagnosticiran je mali duktalno-invazivni karcinom od 4 mm u lijevoj dojci (gornji vanjski kvadrant, no dosta centralno). Odvojen je od rebara 7 mm. Proizišao je iz DCIS-a, koji je dosta velik 5,5,x4x 5,3 cm. Nije amputirana dojka, jer je zaista velika. DCIS i invazivni dio odstranjeni su in sano.

Problem je sto je taj mali karcinom G3 i nema hormonskih receptora, iako je DCIS bio ER+90% i PR+70%. HER je negativan.

Sentinel čvor je bio čist i nema invazije u limfne i krvne puteve.

Liječnici nisu složni oko daljnje terapije, osim zračenja, koje će se svakako provesti.
Mama je psihofizički prilično zdrava, samo ima želučane tegobe (gastritis).

Moj je problem što jedan liječnik kaže da bi kemoterapija bila više štetna nego korisna, s obzirom da je karcinom tako mali, a drugi pak kaže da bi proveo i kemoterapiju za svaki slučaj.

Kakva bi bila Vaša preporuka?

Hvala unaprijed i lijep pozdrav.

spes09

Ovo je u drugom postu riješeno. Još jenom hvala najljepša!