Rak dojke

Molim objašnjenje dijagnoze

dodolelo

Imam 44 godine. 15.4.ove godine učinjena mamografija; pronađeni mikrokalcifikati u obje dojke; nakon citološke punkcije 12.05. izvršena biopsija obje dojke; Dijagnoza_ Tm mammae bil.; PHD: ADENOSIS SCLEROTICANS MAMMAE (lijevo); HYPERPLASIA DUCTALIS EPITHELII MAMMAE (desno). Lok. status: palpatorno obostrano čvorast parenhim, bez. susp. promjena, aksile b.o.

Opće stanje mi je dobro. Naručena sam na kontrolu za 2 - 3 mjeseca. Molim objašnjenje PHD nalaza i prognozu bolesti.

Unaprijed hvala na brzom odgovoru!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se dobroćudnim promjenama. Dakle, kod vas nema govora o zloćudnom tumori, karcinomu. Prognoza je odlična, ali trebate i dalje ostati na kontroloma jer je, na žalost, moguća pojava zloćudnog tumora u dokama u budućnosti. Što ste stariji, veća je vjerojatnost pojave zloćudnih tumora.