Rak dojke

molim pojasnjenje mamografskog nalaza

maherica

Lijepo bih molila pojasnjenje mamografskog nalaza moje majke (1959. godiste).

- Na nativnim mamogramima obih dojki koza i potkozje je pravilno.
- Sitnozrnata fibrozna stroma prozeta je masnim tkivom.
- Makrokalcifikat retromamilarno desno.
- Mastopatija.

Majka mi inace ima hipertirozu i arterijsku hipertenziju te je vec nekoliko godina u menopauzi.

Unaprijed se zahvaljujem na objasnjenju i savjetu!

Anita

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost, ne mogu vam dati tumačenje nalaza mamografije koju nisam sam pregledao, mislim na slike. Za tumačenje se morate obratiti liječniku koji je pregledao/očitao mamografiju.