Rak dojke

Molim Vas objašnjenje ultrazvuka

bambolino

Poštovani,

Molim Vas da mi date svoje mišljenje o ultrazvuku dojki:

Koža, potkožno masno tkivo i mamile bez znakova retrakcije.
Simetrično građene dojke glandularnog tipa. Žljezdani parenhim je sitnozrnate ehostrukture uz segmentalnu duktektaziju retromamilarno obostrano i perimamilarno desno prema GLK na 3,5 mm.
U gornjim kvadrantima obje dojke areali kondenziranog žljezdanog parenhima.
Cooperovi ligamenti uredne arhitektonike.
Prepektoralna područja i supraklavikularne regije ehosonografski b.o.
Bez suspektne aksilarne limfadenopatije.
Unutar glandularnog tkiva ne izdiferencira se suspektan patološki supstrat.

Prijašnji nalazi ultrazvuka su bili: nalaz primjeren dobi.
Imam 25 godina.

Hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nemate razloga za zabrinutost. I ovaj nalaz je primjeren vašoj dobi, to jest potpuno uredan nalaz dojki mlade žene u generativnoj dobi. Nije nađeno nikakvih patoloških tvorbi, to jest bolesti niti tumora.